Чи перший в світі?
Компанія Hewlett-Packard останні роки дивує користувачів новими революційними продуктами в сфері друку. Новинки на рубежі 2019-2020 - принтери без картриджів - найкраща тому ілюстрація. Як їм це вдається?
Багатьом напевно відомо, що в 2017 році завершилося злиття друкованого напряму Samsung з Hewlett-Packard. В результаті операції вартістю 1.05 млрд. доларів, HP отримали понад 6500 патентів в області технологій друку і друкуючих пристроїв, а також кадровий склад - близько 1300 висококваліфікованих фахівців.
І ми, як і багато хто з вас, пам'ятаємо завзяте прагнення Samsung Group захищати свої картриджі від перезаправки, впроваджуючи в чіпи нові технології, що виключають можливість повторного використання картриджів. Вартість заправки картриджів із заміною чіпа для чорно-білих принтерів Xpress M2020, M2070 або кольорових Xpress C430, C480 й досі вище аналогічних картриджів Canon / HP.
Однак компанія HP зробила крок ще далі в планах остаточно витіснити ринок перезаправки картриджів. Влітку 2019 року було презентовано лінійку принтерів HP Neverstop Laser 1000/1200 MFP без використання звичних картриджів і з можливістю самостійної заправки тонером. Було голосно заявлено, що це перші в світі принтери без картриджа.
Якщо пам'ятаєте, в 2011 році компанія Epson презентувала лінійку струменевих принтерів з вбудованою «рідною» СБПЧ - принтери «Фабрика друку». Тоді картриджі були виключені, як витратний матеріал. Користувачеві залишалося лише купити чорнило і самостійно заправляти «рідну» СБПЧ.
Щось подібне сталося і з лазерними принтерами HP Neverstop Laser 1000/1200. Картриджів, в звичному сенсі, більше немає. Є лише пристрій для заправки принтера - картридж-шприц для подачі тонера (порошку) в принтер.
Мабуть в HP вирішили, що якщо не можуть побороти індустрію перезаправки картриджів, то слід її очолити. І так світу з'явилися апарати HP Neverstop Laser 1000, Laser 1200.
Що ж, варто віддати належне інженерам (тим купленим висококваліфікованим фахівцям), яким вдалося створити лазерний блок (по суті, той же картридж) змінним. Цього не змогли (або не хотіли?) реалізувати свого часу розробники апаратів середнього сегменту Xerox Phaser 3010, WC3045. До речі, ви ж пам'ятаєте, що апарати Phaser 3010 / WC3045 слід викинути на смітник після 30 000 сторінок друку через обмежений термін експлуатації?
Проте заправка принтерів HP Neverstop Laser 1000 / Laser 1 200 MFP займає всього 15 секунд (перевірено технічним персоналом незалежної лабораторії з тестування офісного обладнання Keypoint Intelligence - Buyers Lab (BLI)).
І процес заправки обіцяє бути чистим, без просипання порошку за межі заправного пристрою, що і демонструє рекламна біла рукавичка на поверхні принтера після заправки:
І хоча ціна такого принтера в мінімальній комплектації стартує від $ 200, проте запас тонеру в них становить 5 000 сторінок від початку, а не 500-700, як у конкуруючих моделей.
Не будемо особливо чіплятися до того, що ще в середині 90-х компанія Canon реалізувала в своїх копіювальних апаратах NP-1010, NP-6010, NP-1215 роздільні витратні матеріали - блок проявки, блок фотобарабану й тубу з тонером (до речі, копіри Canon NP-1010, NP-6010, NP-1215 й досі можна зустріти в деяких офісах). Адже, варто відзначити, що тубу Canon потрібно встановити в копір для поповнення ресурсу тонера.
А в принтерах Neverstop Laser 1000/1200 MFP тубу не потрібно встановлювати в принтер. Заправний пристрій (туба), виконаний у вигляді «шприца», дозволяє заправити принтер зовні через спеціально виведений приймач. Картриджі / туби з тонером HP 103A (W1103A) для принтерів Laser 1000/1200 є лише заправними пристроями для подачі тонеру в принтер. І, на відміну від звичних туб з тонером Kyocera, Canon, Xerox, Konica Minolta, Panasonic, Konica Minolta та ін., туби HP 103A використовуються тільки в момент заправки принтера; вони не залишаються всередині принтера і не беруть участь в процесі друку.
Заявлений ресурс служби барабанного блоку в Neverstop Laser 1000/1200 MFP - 20 000 сторінок друку (привіт Phaser 3010 / WC3045). І якщо для домашнього використання такі принтери цілком припустимі, то для офісу ресурс в 20 000 - мізерно малий, адже це всього лише 4 стандартних ящика паперу!
Не будемо суворо судити маркетингову заявку, що «користувач економить 80% своїх коштів, заправляючи принтер оригінальним комплектом», а краще похвалимо за те, що пересічному споживачеві навіть не доведеться відкривати принтер, щоб його заправити. Адже досить зрушити в бік кришку заправного отвору, встановити тубу і здійснити заправку за лічені секунди.
Далі пропонуємо ознайомитися з оригінальною інструкцією компанії HP із заправки принтерів HP Neverstop Laser 1000/1200.
Для заправки принтерів та БФП HP Neverstop Laser 1000a, 1000n, 1000w, 1200a, 1200n, 1200w нам знадобиться комплект для заправки HP 103A (W1103A) на 2500 сторінок або подвійна упаковка W1103AD (2*2500стор.), без використання звичних картриджів.
Процедура заправки дуже проста. Про необхідність заправки принтера інформує спливаюче вікно на вашому ПК.
Перед використанням тубу потрібно інтенсивно струсити (буде чутно кульку всередині туби). Звільняємо тубу від транспортувальних фіксаторів / пломб - помаранчеве кільце і ковпачок. На принтері зрушуємо м'яку сіру кришку заправного отвору. Вставляємо заправний пристрій (контейнер з тонером) в отвір для заправки. Отвір має ключ, тому контейнер вирівнюється в правильному напрямку без помилки.
Пристрій прочитає чіп і ініціалізується; як тільки індикатор почне блимати, можна повернути контейнер на 180 градусів за годинниковою стрілкою і натиснути на поршень, щоб заповнити внутрішній бункер тонером. Якщо поршень не опустився повністю, його потрібно потягнути вгору і знову повністю опустити. Потім пристрій можна витягти, повернувши проти годинникової стрілки на 180⁰.
Таким чином, заправку принтера користувач здійснює самостійно, не користуючись послугами заправників. Процес заправки принтера на 2500 сторінок займає всього 15 секунд. Інструкція по заправці поставляється разом з заправним пристроєм - картриджем.
В нашому інтернет-магазині можна купити як оригінальний тонер-шприц HP 103A (W1103A), так і тонер аналог в асортименті: Patron GREEN Label W1103A-PN-GL, WWM W1103A-WWM, BASF CW-H1103M, Makkon MN-HP-W1103A, Static Control 002-01-S1103A. Ціна тонер-картриджа HP 103A - від 220 гривень.
Багатьох цікавить питання - чи можна заправити картридж HP 103A? Так, заправити можна. Причому, як оригінальну тубу, так і сумісні картриджі аналоги HP 103A. А останні заправляються набагато простіше, на відміну від оригінального шприца.
Отже, покажемо, як заправити картридж для принтера HP Neverstop Laser 1000/1200.
Для прикладу використаємо картриджі HP 103A оригінальний, аналог WWM W1103A-WWM, аналог Makkon MN-HP-W1103A та аналог ColorWay CW-H1103M.
Почнемо з оригінального HP 103A. Знімемо верхню частину корпусу на зразок кришки. Бажано користуватися дуже тонкою плоскою викруткою, злегка проштовхуючи всередину замки-зубці по колу.
Всього зубців по колу - чотири. Вони легко ламаються. Навряд чи вдасться зняти кришку, не зламавши жодної кліпси.
Перед тим, як витягти поршень з туби, потрібно витягнути назовні пластиковий стрижень / штир. Він ще стане в нагоді.
Потім обхоплюємо тубу обома руками і акуратно витягуємо поршень назовні.
Власне контейнер складається з внутрішньої помаранчевої ємності для тонера і зовнішньої чорної оболонки. Всередині помаранчевої колби знаходиться металева кулька для змішування тонерного порошку. Просто засипати банку тонера на цьому етапі буде недостатньо. У принтерах Neverstop Laser 1000/1200 ідентифікація витратних матеріалів влаштована таким чином, що тільки перезаправити використану тубу тонером і замінити на ній чіп буде не достатньо для того, щоб перезаправленою тубою можна було заправити принтер.
Між внутрішньою колбою і зовнішньою оболонкою знаходиться контактний контур, який розмикається в процесі заправки принтера (розмикається якраз тим пластиковим штирем). Для подальшого використання туби потрібно знову замкнути контур. Тому доведеться розібрати тубу повністю.
Тому, розбираємо тубу по швах з обох боків.
Потім потрібно підчепити плоским шліцом викрутки під шви (а ще краще скальпелем), відігнути внутрішні замки / кліпси, які утримують корпус зсередини; і тільки після цього розкрити корпус на дві частини. Деякі зубці при цьому неодмінно зламаються. Приберемо в сторону помаранчевий контейнер. Нас зараз цікавить лише зовнішня розполовинений оболонка з контактами.
На нижньому фото контур вже розімкнутий, оскільки туба використана. Розмикання контактів відбувається під час здавлювання поршня при заправці. При цьому разом з поршнем вниз рухається пластиковий штир, який і розмикає контакт. Перед заправкою картриджа слід трохи розігнути, потягнути вгору здавлену перемичку, щоб вона знову замкнула контур.
Трохи теорії
в момент розмикання контуру принтер отримує сигнал про встановлення нового картриджа, внаслідок чого всередині приймальної горловини спрацьовує механізм, що дозволяє обернути тубу в положення заправки тонером.
Якщо туба вже використана (контактний контур був розімкнений), то провернути тубу на 180 градусів в положення заправки тонером вже не вийде.
При установці нової туби і в момент розмикання контуру принтер отримує сигнал -> далі спрацьовує редуктор з черв'ячною передачею в принтері -> далі піднімається поршень під драм-картриджем, який в свою чергу піднімає поршень драм-картриджа в приймальні горловині, - таким чином, відкривається засувка і тубу можна обернути на 180 градусів в положення заправки.
Поки в принтер не буде встановлено шприц із замкнутим контуром, заправити принтер не вдасться. Тому і не досить тільки заправити тубу і замінити чіп, щоб принтер сприйняв такий шприц, як новий. Крім заправки і заміни чіпа потрібно забезпечити замкнутий контур контактної групи.
Повертаємося до картриджа
Повернувши контуру замкнутий стан, можна зібрати тубу і заправити її тонером. У нашому інтернет-магазині можна купити тонер для принтерів Neverstop Laser 1000/1200: Patron 50г PN-HNL1000-050, Patron 100г PN-HNL1000-100, Static Control 80г TRSUNIV3-80B-P, 500г TRSUNIV3-500B-P, 1 кілограм в заводській каністрі TRSUNIV3-1KG або в розфасовці від дистриб'ютора TRSUNIV3-1KG-P.
Чіп на оригінальному картриджі зручно змінювати, коли туба в розібраному стані, оскільки для цього не доведеться нічого підрізати.
Послідовно збираємо тубу назад. Міняємо чіп, контролюємо замкнутість контактного контуру, скріплюємо дві половини зовнішнього корпусу, повертаємо на місце помаранчевий контейнер з металевим кулькою, заправляємо тонером, вставляємо штир в правильному напрямку, встановлюємо поршень на місце, закриваємо кришкою до клацання і фіксуємо поршень помаранчевою пломбою щоб уникнути непередбаченого натискання
З оригінальним картриджем дійсно доведеться повозитися.
Далі розглянемо тубу з тонером MAKKON MN-HP-W1103.
Це аналог картриджа HP 103A (W1103A) для лазерних принтерів Hewlett-Packard серії Neverstop Laser 1000, MFP 1200. До речі, картридж Patron GREEN Label W1103A-PN-GL виглядає абсолютно ідентично до картриджа Makkon.
Після використання, картридж MN-HP-W1103 теж можна заправити тонером повторно. Покажемо, як його можна розібрати і заправити.
Беремо тубу в руки таким чином, щоб правильно розподілити силу, витягуючи поршень назовні. Поршень (праворуч) потрібно трохи прокрутити вниз щодо туби (зліва). Силу потрібно застосовувати обережно.
У картриджах Makkon немає металевої кульки в тубі. Оскільки кулька потрібен тільки для змішування тонера, то можна обійтися і без неї. Після вилучення поршня можна засипати тонер всередину картриджа. Як бачимо, на відміну від оригінальної туби, туба Makkon не має додаткового внутрішнього контейнера. Конструкція виявилася простіше.
Перед зборкою потрібно витягнути на рівень планку / штир, яка при взаємодії картриджа з принтером в момент заправки зсувається всередину картриджа, розмикаючи контактний контур.
У поршня є зубчик-замок:
Цей замок потрібно завести під край планки, поєднуючи поршень з тубою при зборці.
Тепер надягаємо помаранчеву пломбу і вставляємо зубчик в отвір поршня до характерного клацання. Це необхідно для фіксації поршня.
Для того, щоб встановити новий чіп HP 103A W1103A, потрібно підрізати краю планки. Інакше чіп не вдасться витягти з посадочного місця.
На цьому заправка картриджа аналога MN-HP-W1103 завершена.
Залишилась туба WWM W1103A-WWM – аналог картриджа HP 103A (W1103A)
Після використання цього картриджа, його також можна заправляти тонером повторно. Він пристосований для перезаправки. На корпусі розташована пробка, через яку картридж легко заправляється. Потрібно відкрити пробку і заправити картридж тонером.
Чіп змінюється теж легко. Потрібно звільнити зубчик / замок, трохи придавив його, і чіп легко виймається зі свого місця.
Новий чіп HP 103A (W1103A) слід встановлювати правильною стороною. Встановлюючи чіп, переконайтеся, що він увійшов в пази повністю, до характерного клацання зубця, що фіксує край чіпа.
Розберемо картридж, заглянемо всередину.
Ви напевно запитаєте - навіщо? На фото ж видно технічний отвір для заправки, закритий пробкою. Але цікавість нас не зупинила, дуже хотілося заглянути всередину.
У верхній частині туби по колу є 4 кліпси / замки. Їх потрібно втиснути всередину і акуратно зрушити проміжну кришку вгору.
Проміжна кришка знімається через поршень.
Зубці кліпси по периметру:
Всередині туби після заправки залишається металева кулька (як у оригінального тонер-картриджа). При заправці можна повернути кульку всередину туби.
Порожнина туби - справа, нижня частина поршня - зліва:
Розібравши тубу, ми не виявили доступу до контактного контуру. І штиря у туби WWM теж не видно. Можна припустити, що розмикання контуру здійснює сам поршень.
Залишається тільки заправити тубу тонером і зібрати.
Надягаємо кришку на поршень, поєднуючи напрямні:
І защиплюємо 4 зубці по колу.
І, насамкінець, розглянемо картридж аналог ColorWay CW-H1103M.
Розбирати його не потрібно. Пробка на корпусі дозволяє легко заправити тубу тонером.
А до контактів доступ відкривається через змінну нижню кришку. Потрібно лише відкрутити два гвинти:
На контактах є перемичка / кнопка, що розмикаються в момент заправки принтера з натисканням поршня. А при піднятті поршня кнопка повертається в початкове положення і замикає контур.
Чіп змінюється також легко. Ніяких перешкод для заміни чіпа немає. Витягувати старий чіп і встановлювати новий потрібно акуратно, оскільки направляючі для чіпа досить щільно його утримують. Обережність потрібна для того, щоб від чіпа не відломились відкриті мікросхеми.
На цьому збірка завершена.
Як бачите, неоригінальні картриджі заправляються і розбираються простіше за оригінальний.
Висновки: для заправки картриджів HP 103A потрібен не тільки тонер з чіпом, а й повернення контактного контуру в замкнуте положення. Інакше принтер не відреагує на заправку належним чином.
Будь-який новий картридж (оригінальний або аналог) має контактний контур, замкнутий спочатку. У неоригінальних картриджах контакти можуть бути всередині або зовні туби.
Як би там не було, при вартості нової туби з тонером від 235 гривень у користувача є вибір - купити новий картридж
(оригінальний, подвійний оригінальний або сумісний аналог) або заправити використану тубу, скориставшись комплектом тонер + чіп.
Інтернет-магазин АЙТИШНИК 15.09.2020